یکی از دغدغه‌ها صاحبان فرش، به خصوص فرش دستباف انتخاب بهترین رفوگری است. منظور از بهترین رفوگری، مجموعه‌ای است که در کمترین زمان و بهترین زمان فرش‌ها را تحویل گرفته، مرمت کرده و فرش را به صاحبان آن تحویل دهد.

فرش از کالاهای خانگی است که استفاده بسیاری در منازل مسکونی دارد و با قرارگیری در کف بنا قادر به تغییر ظاهری هر محیطی می‌شود. قرار گیری این کالا در کف، باعث آسیب‌پذیری فرش می‌شود. بدین دلیل فرش‌های گوناگون اعم از دستباف و ماشینی پس از مدتی از کاربردشان دچار آسیب‌های متفاوت همانند پوسیدگی، پارگی و سوختگی می‌شود. نیاز است تا هر گونه آسیبی به محض ایجاد برطرف شود. زیرا در صورت عدم رفع آن، میزان آسیب‌دیدگی فرش افزایش می‌باید. از این‌رو بدیهی است فرش باید مرمت و آسیب‌های آن ترمیم شود. عمل رفع آسیب‌های فرش که به مرمت و یا رفو شناخته می‌شود، عموماً توسط فردی به نام رفوگر انجام می‌شود که دارای تجربه بسیاری در این حوزه است.

امروزه رفوگران متعددی در سطح شهر و کشورمان وجود دارند که قادر به ارائه خدمات گوناگونی در جهت ترمیم و رفع آسیب‌دیدگی فرش می‌باشند. اما دسترسی به رفوگران خبرگان و متخصصان این حرفه کمی مشکل است. متخصصانی که به درستی بتوانند آسیب را شناسایی، شیوه‌های رفع آن را تشخیص و بهترین اقدامات در جهت رفع آسیب را انجام دهند.

در این میان، مرکز رفوگران با دسترسی و به کارگیری مجموعه متخصصان و خبرگان این صنعت، مجموعه‌ای را تشکیل داده است که با قادر به ارائه بهترین خدمات می‌باشند. مجموعه رفوگران با دارا بودن شعب متعدد در سطح تهران و ایران آماده پذیرش سفارش، تحویل کالا، حمل، مرمت و تحویل مجدد آن به صاحبان فرش در کم‌ترین زمان ممکن است. از مزایای این مجموعه دارا بودن سایتی با عنوان رفوگران است که علاوه بر دارا بودن مقالات آموزشی پیرامون شناخت فرش، آسیب‌های فرش و شیوه‌های رفع آنان، قادر به ثبت سفارش به صورت آنلاین و اینترنتی است. این مجموعه که هم‌اکنون چندین ماه از افتتاح آن می‌گذرد، علاوه بر ارائه خدمات گوناگون به صاحبان فرش‌های خانگی، همکاری‌های بزرگی در این زمینه داشته که نشان از توانایی این مجموعه قوی و قدرتمند دارد. بدین دلیل در حال حاضر انتخاب مجموعه رفوگران برای ترمیم انواع قالی‌های بهترین گزینه می‌باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید