هنگامی که بافت فرش آغاز می‌شود و یا پایان می‌یابد، قسمتی از تار فرش به دار متصل مانده و بخشی بالاتر از آن به عنوان ساده بافی تنها با پود ضخیم بافته می‌شود. این قسمت پس از جدا کردن دار از روی فرش باقی مانده و در مواردی به عنوان زینت بر روی زمین پهن و در مواردی در زیر فرش خم می‌شود.

بدین دلیل تولیدکنندگان و یا بافندگان در مواردی با انجام ابداعاتی سعی در زیباسازی این قسمت و زینت دادن آن دارند. این عامل سبب شده تا شیرازه‌های گوناگونی همانند ریشه توری، زنجیره‌ای، قایقی، گره‌دار و ساده پدید آید. اما ریشه فرش علاوه بر جنبه زینتی، نقش حائز اهمیت در حفظ سلامت فرش دارد. وجود این قسمت مانع از ریزش گره‌ها و در نتیجه کچلی و یا گسیختگی فرش می‌شود.

تمامی خدمات مرمت فرش را از رفوگران بخواهید

بدین دلیل باید اذعان داشت حفظ سلامت ریشه تضمین کننده سلامت فرش دستباف است. از این‌رو باید در صورت وجود هر گونه آسیب به قسمت ریشه، آسیب فوراً بر طرف شود. زیرا در صورت بروز و اعمال هر گونه سهل‌انگاری آسیب از قسمت ریشه فرش به قسمت‌های مرکزی فرش پیشروی کرده و در نتیجه زمینه بروز آسیب‌های جبران‌ناپذیر به فرش دستباف فراهم می‌شود. صدماتی که ممکن است به قیمت ارزش فرش و قابل ترمیم نشدن آن تمام شود.

از این‌رو الزامی است تا در صورت بروز هر گونه اعم پارگی، گسیختگی و یا سوختگی در قسمت ریشه، فرش به رفوگر متخصص سپرده شود تا ریشه را ترمیم کرده و از افزایش میزان آسیب در موقع و زمان ممکن جلوگیری کند. یکی از خدمات رفوگری مجموعه رفوگران، ترمیم ریشه فرش دستباف از نوع پشمی، کرک و یا ابریشم است.

برای این که ترمیم ریشه فرش آسیب دیده خود را به ما بسپارید تا متخصصان موجود در مجموعه رفوگران فرش را ترمیم کنند، افزون بر شماره تماس‌های ۷۷۷۸۴۰۰۰ و ۷۷۷۸۵۰۰۰، می‌توان به سایت آنلاین مجموعه رفوگران به قیمت Rofoogaran.com مراجعه کرد و سفارش خود را به صورت آنلاین به ثبت رسانده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرش را به سفیران مجموعه رفوگران بسپارید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید