فرش اعم از ماشینی و دستباف، به عنوان مفرش و کف‌پوش جایگاه والایی هم از نظر زیبایی‌شناسی و هم از نظر کاربردی دارد. اما از آنجایی که فرش عموماً کاربرد کفپوش دارد، به سرعت آلوده و کثیف می‌شود. رفع آلودگی‌ها و کثافاط موجود در سطح فرش باعث شده تا این کالا به صورت دوره‌ای نیاز به شست‌وشو داشته باشد.

اما از آنجایی که امروزه فضای شهرنشینی و به دنبال آن آپارتمان‌نشینی روبه توسعه بوده، شست‌وشوی فرش‌ با هر ابعادی در خانه‌های مسکونی امکان‌پذیری نمی‌باشد. بدین دلیل بسیاری از صاحبان قالی برای شست‌وشو و رفع کامل آلودگی‌ها از مجموعه‌ها و کارگاه‌های قالیشویی بهره می‌گیرند. این کارگاه‌ها که خدمات قالیشویی ارائه می‌دهند، پس از تماس صاحبان قالی با کارگاه‌های قالیشویی، فرش‌های کثیف و چرک شده را تحویل گرفته، به کارگاه انتقال می‌دهند و پس از شست‌وشوی قالی و رفع آلودگی‌ها، فرش‌ها را مجدداً به صاحبان آن‌ها بازمی‌گردانند.

قالیشویی‌های متعددی هستند که خدمات قالیشویی ارائه می‌دهند.

 اما آنچه مهم است کیفیت کار است.

اما در خدمات قالیشویی این فرآیند، عمومی بوده و مزیتی برای هیچ مجموعه به شمار نمی‌آید. بلکه آنچه که اهمیت دارد، کیفیت این فرآیند و یا به عبارت دیگر کیفیت خدمات قالیشویی می‌باشد. آن‌چه که در این ارزیابی کیفیت خدمت قالیشویی توسط مجموعه‌ها تأثیر دارد، مدت زمان تحویل و بازگشت قالی به صاحبان، میزان تمیز شدن فرش، شدت تفاوت قبل و پس از شست‌وشو، میزان جلب رضایت مشتریان و دریافت کنندگان خدمات قالیشویی‌ها می‌باشد.

یکی از بهترین کارگاه‌های قالیشویی که خدمات شست‌وشوی فرش از نوع ماشینی و دستباف ارائه می‌دهد، مجموعه قالیشویی رفوگران است. این مجموعه قادر است به شیوه‌های گوناگونی همانند تلفنی و از طریق سایت اختصاصی رفوگران اقدام به دریافت سفارش کرده و در کوتاه‌‎ترین زمان ممکن فرش‌ها را از صاحبان آن تحویل گرفته و پس از شست‌وشو، آن را مجدداً تحویل صاحبان آن دهند. در این فرآیند، تنها جلب رضایت مخاطبان و مشتریان، هدف مسئولان بوده و دریافت رضایت آن‌ها دلگرمی استادکاران مجموعه رفوگران می‌باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید