امروزه تابلو فرش کاربرد بسیاری در منازل مسکونی، اداری و تجاری دارد. نیاز آدمی به زیبایی و زیباسازی محیط پیرامونش سبب خلق عناصر تزیینی  بسیاری شده است، که در دوره کنونی اهمیت بیشتری نسبت به گذشته یافته‌ است، چنان که کمتر فضایی را می‌توان از وجود عناصر زینتی عاری یافت. تابلو فرش از عناصر تزیینی رایج در دهه‌های اخیر است که توجه بسیاری از طراحان داخلی را به خود جلب کرده است. ریشه تابلو فرش را می‌توان در فرش‌های تصویری عصر صفوی جست‌و جو کرد. در این عصر طراحی فرش توسط نگارگران خبره دربار انجام می‌شود. از آنجایی که تابلو فرش هم به صورتی دستباف و هم به صورت ماشینی تولید می‌شود، بدیهی است پس از پایان تولید تابلو فرش دچار معایب گوناگونی خواهد بود، علاوه بر این تابلو فرش ممکن است پس از شست‌وشو و حتی در حین مصرف دچار معایب و آسیب‌های گوناگونی شود.

بدین دلیل تابلوفرش‌ها نیازمند یک رفوگری حرفه‌ای است که با مرمت فرشی که بر روی کف بنا قرار می‌گیرد کاملاً متفاوت و متغیر است. دلیل این تغییر عمدتاً اختلاف در کاربرد مواد و مصالح اولیه و همچنین تراکم بافت فرش است.

از این‌رو رفوگری تابلو فرش باید توسط خبره و متخصص این کالا انجام شود. متخصص رفوگری تابلو فرش بر روی این دستبافته تخصص و تبحر داشته و قادر به ترمیم این قبیل فرش است. ترمیم تابلو فرش به طور کامل مقوله‌ای جدا از فرش کف پوش است. بدین دلیل رفوگر باید به طور کامل بر مواد مصرفی و شیوه‌های تولید تابلو فرش تسلط داشته باشد.

مجموعه رفوگران با در اختیار داشتن رفوگران حرفه‌ای تابلو فرش، قادر به ارائه سفارش، ترمیم و رفوگری تابلو فرش می‌باشند. کادر مرمت‎‌گر این محصول به طور کامل بر مواد کاربردی و شیوه‌های مرمت  تسلط داشته و بی‌شک تعدادی از بهترین متخصصان این حوزه در مجموعه رفوگران گرد هم جمع شده و آماده خدمت رسانی به افراد جامعه هستند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید