قالیشویی در اختیاریه به تعداد کثیری وجود دارد. اما به راستی مجموعه قالیشویی رفوگران برترین و قدرتمندترین مجموعه قالیشویی است. تهران به سبب وسعت و گستردگی جغرافیایی دارای مناطق، سراها، نقاط و محله‌های گوناگون و متعددی است. یکی از نقاط محلی در پایتخت، اختیاریه است.

اختیاریه یکی از محله‌ها و مناطق قدیمی و دیرینه موجود در تهران است که در تقسیم‌بندی شهرداری تهران در میان مناطق ۱ و ۳ شهرداری قرار دارد. نام این شهر برگرفته از نام صاحب قدیمی این زمین‌ها گرفته شده که با نام اختیار شناخته می‌شده است.

این ملک در ابتدا به محمودخان قائم مقام تعلق داشته است. اما بعدها، بخشی از این زمین توسط صاحب اختیار خریداری و به نام وی شهرت یافت. این محله دارای کاخ‌های زیبایی برای وی بوده و دارای قنات، گورستان و یک مکتب خانه بوده است.

اما با این حال زمان زیادی از آن دوران گذشته و امروزه به یکی از مناطق عمومی با رویکرد مسکونی، تجاری و اداری تبدیل شده است. اختیاریه امروزه در نزدیکی پاسداران (سلطنت اباد)، دیباجی جنوبی (که امروزه با نام خیابان کامران شناخته می‌شود) قرار دارد.

اختیاریه از نظر عرضی نزدیک به بزرگراه صدر از انتهای بلواری شهید معصومی و خیابان دولت واقع شده است. اختیاریه خود دارای مناطق گوناگونی است و از خیابان گلستان ششم شروع و پس از عبور از خیابان دولت در میدان اختباریه به انتها می‌رسد.

برترین قالیشویی در اختیاریه، قالیشویی رفوگران با خدمات و مزایای متنوع است

امروزه این منطقه به یکی از مناطق شهری تهران تبدیل شده است که دارای سه قالب مسکونی، اداری و تجاری می‌باشد. از این‌رو اختیاریه دارای ساکنین بسیاری است که تعداد کثیری ساکن این منطقه و عده دیگر به صورت گذرا در این منطقه ساکن‌اند.

از این‌رو نیازهای متفاوت و متعددی در این منطقه وجود دارد که هر یک خواستارهای متفاوتی داشته و دارند. یکی از این نیازها که از نوع بهداشتی است، شستشوی قالی می‌باشد.

قالیشویی رفوگران یکی از بهترین و برترین قالیشویی‌ها اختیاریه به شمار می‌آید که قادر است قالی‌ها شما ساکنان این منطقه را در کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن تحویل گرفته و پس از شستشوی فرش با بالاترین کیفیت آن را به صاحبان آن بازگردد؛ لذا پیشنهاد می‌شود هر زمان که به قالیشویی نیاز داشتید، به کارگاه قالیشویی رفوگران مراجعه کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید