قالیشویی در تهران نو به کثرت وجود دارد. اما کیفیت در انتخاب آن‌ها حائز اهمیت است. یکی از محله‌هایی که در شرق تهران قرار دارد، تهران‌ نو است که در تقسیم‌بندی‌های شهرداری، منطقه ۱۲ شهرداری تهران واقع شده است. تهران نو از شمال به نارمک، تهرانپارس، خیابان دماوند، از جنوب به دوشان تپه و پیروزی، از غرب به نیروی هویی و قاسم آباد و از شرق به کوی زینبینه ختم می‌شود. تهران نو، خود میدان‌های متعددی را در خود جای داده است که به نام‌های میدان آشتیانی، اطلاعات، چایچی، فلکه لوزیی و میدان امامت (میدان وثوق) شناخته می‌شوند.

این منطقه در دوران حکومت خاندان پهلوی، توسط فرانسوی‌ها پایه‌گذاری و به منطقه‌ای اخنصاصی برای فرانسویان مقیم ایران و تهران به شمار می‌آمد. امروزه این انحصار از منطقه حذف شده و بسیاری از ساکنان و افراد معمولی در این منطقه سکنی گزیده‌اند. این عامل باعث شده تا این منطقه از تراکم بالایی برخوردار باشد. وجود تراکم بالایی جمعیت در این منطقه باعث شده تا نیازهای متفاوتی در این منطقه وجود داشته باشد که رفع آن‌ها الزامی و ضروری است.

در قالیشویی رفوگران، هر فرش با نسخه‌ای اختصاصی شسته می‌شود تا فرش با بهترین کیفیت شسته شود.

بی‌شک یکی از نیازهای ساکنین مردم این منطقه، بهداشت و شستشوی اقلام خانه است. یکی از اقلام که در تمامی خانه‌ها چه مسکونی و چه اداری وجود دارد، فرش است. حال ممکن است این فرش از نوع دستباف، ماشینی، گلیم، گبه و یا هر نوع کفپوش دیگری باشد. اما در هر صورت از آنجایی که این کفپوش‌ها بر روی زمین قرار می‌گیرد و بر روی آن تردد به کثرت انجام می‌شود. باید این فرش‌ها به صورت دوره‌ای مورد شستشو قرار گیرد تا هم ظاهری نو و تمیز داشته و هم کثیفی‌ها که ممکن است در قالب لکه‌ها، مایعات و … باشد از سطح فرش زدوده شود. برای شستشوی فرش امروزه بسیاری از ساکنان منطقه به قالیشویی‌ها مراجعه کرده و فرش خود را به آنان می‌سپارند.

تجربه نو شدن قالی را رفوگران تجربه کنید

یکی از این مجموعه‌های قالیشویی که در تهران نو فعال بوده و آماده ارائه خدمات به ساکنین محترم این منطقه می‌باشد، مجموعه قالیشویی رفوگران است. مجموعه قالیشویی رفوگران با برخورداری از استادکاران حرفه‌ای قادر است تا هر فرش را در وهله نخست بررسی کرده و سپس نسخه‌ای انحصاری برای فرش شما صادر کرده و با آن مورد شستشو قرار دهد تا این فرش از بالاترین کیفیت برخوردار باشد و در عین حال کم‌ترین آسیب را متحمل شود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید