شرق نام و عنوان یکی از محدوده‌های جغرافیایی شهر تهران است که به سبب گستردگی و توسعه کثیر جغرافیایی، در آن مناطق و ناحیه‌های گوناگونی جای دارد. یکی از مناطق شرق تهران، تهرانپارس است. این منطقه خود دارای نواحی، سراها و خیابان‌های متعددی است. به طوری که بنابر سرشماری و آمار شهرداری، این منطقه دارای بیش از صد و بیست خیابان اصلی و فرعی است.

یکی از خیابان‌های اصلی تهرانپارس، جشنواره نام دارد که از فلکه دوم تهرانپارس شروع شده و دو بخش تهرانپارس شرق و غربی را به یکدیگر متصل می‌کند. وسعت، گستردگی این خیابان و همچنین اهمیت جشنواره باعث شده تا این خیابان به یکی از نقاط پر جمعیت تهرانپارس چه از حیث مسکونی، چه از حیث اداری و یا تجاری تبدیل شود. وجود تراکم جمعیت در این خیابان باعث شده تا نیازهای متعددی پدید آید که نیاز به رفع آن‌ها، باعث افتتاح و راه‌اندازی متعدد کسب و کارهای گوناگون و نوینی شده است.

بی‌شک یکی از قوی‌ترین قالیشویی‌های در خیابان جشنواره، مجموعه قالیشویی رفوگران است.

یکی از این کسب و کارها، شست‌وشوی قالی و یا در اصطلاح همان قالیشویی است. قالیشویی اگر چه پیشینه‌ای دیرینه دارد و قدمت آن به دوران حکومت خاندان قاجار در ایران بازمی‌گردد، این حرفه در سال‌های اخیر مورد استقبال قرار گرفته و با گسترش آپارتمان‌ها و فرهنگ آپارتمان نشینی، روزانه بر تمایل ساکنان شهری از قالیشویی‌های حرفه‌‌ای افزوده می‌شود.

خانوار و ساکنین خیابان جشنواره تهران از قاعده مذکور مستثنی نبوده و به دلیل افزایش روزافزون آپارتمان و توسعه فرهنگ آپارتمان نشینی در این مناطق، ناگریز تمایل به استفاده از کارخانه‌های قالیشویی و ارائه سفارش به آنان دارند تا شستشوی فرش آن‌ها با بیش‌ترین کیفیت و به راحتی انجام گیرد. اما افزون بر سهولت در فرآیند شست‌وشو، هزینه دریافت شست‌وشوی قالی از دیگر ملاک‌هایی است که بسیاری از صاحبان فرش بدان توجه می‌کنند.

یکی از کارخانه‌های قالیشویی فعال در سطح تهران که از شعب متعددی در سطح تهران برخوردار است، کارخانه قالیشویی رفوگران است. این مجموعه قادر به ارائه خدمات به ساکنان خیابان جشنواره بوده و به گفته‌ای برترین قالیشویی در خیابان جشنواره است که قادر است به شیوه‌های گوناگون همانند سایت، تماس تلفنی و حتی پیامک، سفارش‌ها را دریافت کرده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین خدمات را به ساکنان این منطقه ارائه دهد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید