تهرانپارس یکی از مناطق پرتردد و پرجمعیت تهران است که خود به مناطق، بخش‌ها، خیابان‌های اصلی و فرعی متعددی تقسیم می‌شود. یکی از این مناطق قنات کوثر نام دارد. قنات کوثر یکی از محله‌های تهرانپارس است که در شمال آن واقع شده و یکی از محله‌های پرتراکم شرق تهران است. این منطقه از وسعت تقریبی ۱۸۱۹۵۶۸ متر مربع برخوردار است و از شمال با حریم منطقه ۴ شهرداری، از جنوب با تهرانپارس غربی، از شرق با مجید آباد و از غرب با قاسم آباد از توابع ده نارمک مجاورت دارد. نام این منطقه از وجود قنات‌های متعدد و گسترده که در قدیم وجود داشته برگرفته و  هم‌اکنون از جنوب به بزرگ‌راه شهید زین‌الدین، از شمال به بزرگ‌راه بابایی، از شرق به بزرگ‌راه شهید باقی و از غرب به خیابان شکوفه متصل می‌شود.

به سبب گستردگی و توسعه جغرافیایی موجود در این منطقه، قنات کوثر از خیابان‌ها و بلوارهای متعددی برخوردار است که مهم‌ترین آن‌ها خیابان اصلی محله قنات کوثر، خیابان مسجد کوثر و بلوار مطهری است که هر یک از خیابان‌ها به سه ردیف غربی، مرکزی (میانی) و شرقی تقسیم می‌شود. توسعه و گستردگی جغرافیایی منطقه قنات کوثر باعث شده تا تراکم جمعیتی این منطقه بالا باشد. چرا که پیش‍‌تر سازمان آمار ایران اعلام کرده که به طور متوسط در هر کیلومتر مربع، ۱۸۰۰۰ فرد در تهران سکونت دارند.

پیدایش ظاهری نو در قالی‌های قدیمی خود را با مجموعه قالیشویی رفوگران تجربه کنید

تراکم جمعیت در منطقه قنات کوثر باعث شده تا در این منطقه نیازهای گوناگونی وجود داشته باشد که رفع این نیازها، باعث افتتاح و تأسیس شغل‌ها و حرفه‌های گوناگون شده است. با توسعه و گسترش فرهنگ آپارتمان‌نشینی، یکی از نیازهای ساکنان این منطقه، شست‌وشوی قالی است. بدین دلیل کارخانه‌های قالیشویی در این منطقه فعالیت دارند. اما معدود قالیشویی‌هایی است که قادر به ارائه خدمات برتر به ساکنان این منطقه می‌باشند که به دلایلی نظیر عدم وجود شعبه در این منطقه و عدم سرعت کافی در ارائه خدمات ارتباط دارد. در میان کارخانه‌های قالیشویی فعال در این منطقه، کارخانه قالیشویی رفوگران به سبب برخورداری از خدمات منحصر به فرد و به روز نظیر سایت اختصاصی، کادر مجرب و حرفه‌ای قادر به ارائه خدماتی است که در کوتاه‌ترین زمان، برترین و بهترین خدمات شستشو را ارائه می‌دهند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید