کارگاه قالیشویی در قیطریه که مجهز باشد و متخصص، از نیازهای جامعه است. یکی از مناطق تهران که در شمال پایتخت وجود دارد و به نوعی منطقه مرفه نشین تهران به شمار می‌آید، قیطریه است. قیطریه در شهرستان شمیرانات واقع شده است. این منطقه دارای مساحتی معادل ۱۵۲۷۱۱۶ کیلومتر مربع بوده و از شمال به بلوار صبا، از جنوب به محدوده جهانتاب، از غرب به خیابان شریعتی و از شرق به پارک قیطریه ختم می‌شود. از مناطق برجسته این منطقه پارک قیطریه و فرهنگسرای قیطریه است.

از آنجایی که این منطقه، از نقاط مرفه نشین شهر تهران به شمار می‌آید، بسیاری از ساکنان آن دارای اقلام نسبتاً گرانقیمت در خانه‌هایشان و یا دفاتر اداریشان می‌باشند. از این‌رو می‌توان تخمین زد بسیاری از ساکنان منطقه قیطریه در خانه‌هایشان حداقل یک فرش دستباف داشته و یا فرش‌های ماشینی نسبتاً ظریف و گرانقیمتی داشته و نیاز به حفاظت و نگهداری دارند. یکی از راهکارهای نگهداری و حفاظت شستشوی دوره‌ای و محافظه کارانه چنین فرش‌هایی می‌باشد. اما چنان که گفته شد شستشوی چنین فرش‌هایی باید محافظه کارانه بوده و نیاز به مهارت و دقت بسیاری دارد، زیرا که هر گونه اهمال و یا خطایی موجب بروز آسیبی جبران ناپذیری به بدنه فیزیکی و ظاهری این قبیل از فرش‌ها شده و ممکن است موجب ضررهای مالی بسیاری شود.

نباید قالی‌های گرانبها و نفیس را به هر کارگاه قالیشویی سپرد.

برای جلوگیری از اسیب فرش باید فرش‌های دستباف و یا گرانبهای ماشینی را به قالیشویی‌های مطمئن سپرد که امتحان خود را در این زمینه پس داده‌ و به قولی کاردان این امر به شمار می‌آیند. زیرا یک کارگاه قالیشویی کاردان و مجرب در این حرفه باید بداند که تمامی فرش‌ها را نمی‌توان به یک شیوه و یا یک غلظت از مواد شوینده مورد شستشو قرار داد. به عبارت دیگر برای هر قالی باید از نسخه شستشوی منحصر به فردی استفاده کرد تا میزان آسیب‌های وارده به فرش‌ها به حداقل ممکن رسد. در میان کارگاه‌های قالیشویی، کارگاه قالیشویی رفوگران، یکی از مجموعه‌های برجسته است که علاوه بر برخورداری از کادر مدیریتی مجرب، استادکاران و متخصصان عرصه علم و عمل را دور یکدیگر جمع کرده تا قالی‌های گرانبها و ارزشمند شما ساکنین عزیز منطقه قیطریه را به بهترین نحو مورد شستشو قرار دهد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید