قالیشویی در نارمک به تعدادی تأسیس شده است. تهران از شهرها و مراکز نه چندان قدیمی است که قدمت تبدیل آن به شهری رسمی از دوران سلطنت خاندان قاجار آغاز می‌شود. زیرا که بنیان‌گذار دودمان قاجاریه، یعنی آغا محمدخان تهران را به طور رسمی به پایتختی خود برگزید و از آن پس تا کنون این شهر به عنوان پایتخت رسمی ایران باقی مانده است.

وجود تهران به عنوان پایتخت ایران طی یک سده باعث شده تا این شهر امروزه بزرگ‌ترین شهر ایران باشد. زیرا که این شهر از وسیع‌ترین اراضی جغرافیایی و بالاترین تراکم زندگی برخوردار است. وسعت جغرافیایی و تراکم زندگی در این شهر باعث شده تا تهران در حال حاضر به چهار محدوده کلی شمال، جنوب، غرب و شرق قابل تقسیم باشد. هر یک از محدوده‌های مذکور خود دارای نواحی، مناطق، سراها و محله‌های گوناگون و متنوعی برخوردار می‌باشند. یکی از این محدوده‌ها در شرق تهران، نارمک نام دارد.

مجموعه قالیشویی رفوگران، یکی از برترین و مجهزترین مجموعه قالیشویی در نارمک است.

این منطقه دارای ۱۲/۷ کیلومتر مربع مساحت بوده و به طور تقریبی ۸۹ هزار و ۱۰۳ خانوار در این منطقه ساکن می‌باشد. از این‌رو می‌‌توان اذعان داشت این خانوار بی‌شک دارای نیازهای متفاوت و متنوعی می‌باشند که یکی از آن‌ها در زمینه نظافت و بهداشت خانواده و خانه است. این بُعد از نیاز خانوار دارای ابعاد و نیازهای گوناگونی می‌باشد که یکی از آن‌ها شستشوی قالی، فرش و انواع کفپوشی است که در کف خانه پهن و مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که در این منطقه بافت اپارتمان نشینی قالب است،

شستشوی فرش‌ها در خانه مقدور نمی‌باشد. از این‌رو فرش‌ها را باید به کارخانه‌های قالیشویی سپرد. در میان مجموعه‌های قالیشویی موجود، کارخانه قالیشویی رفوگران به سبب برخوداری از مزایایی متعدد، بی‌شک یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این استان است.

مجموعه قالیشویی رفوگران قادر است فرش‌ها را در کوتاه‌ترین زمان از صاحبان آن تحویل گرفته و سپس فرش را در مجموعه‌ای با برترین امکانات و بهترین کیفیت مورد شستشو قرار دهد. سپس فرش را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به صاحبان آن تحویل داده و لذت یک شستشو را به صاحبان آن هدیه دهند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید