قالیشویی در نیاوران امروزه راه‌اندازی شده، اما تعداد محدودی دارای کیفیت لازم می‌باشند. یکی از مناطق شمالی شهر تهران و به نوعی پایتخت، نیاوران است. این منطقه را می‌توان یکی از شهرهای شمالی و اعیان نشین شهر تهران به شمار آورد. نیاوران در منطقه ۱ شهرداری تهران قرار داشته و از شمال با ارتفاعات کلک چال، از جنوب با فرمانیه، از شرق با داراباد و از غرب با تجریش قرابت دارد. این منطقه از وسعت جغرافیایی نسبتا بالایی برخوردار است. بدین دلیل است که نیاوران خود دارای محله‌ها و محدوده‌های متنوع و متفاوتی می‌باشد که از جمله این نقاط، صاحبقرانیه، حصاربو علی، جمشیدیه، نخجوان، دزاشیب، جماران، منظریه و گل سنگ می‌باشد.

هر یک از مناطق مذکور از محله‌های قدیمی تهران به شمار می‌آید که رونق ویژه‌ای در عصر حاضر داشته و جمعیت عموماً اعیان نشین قالب ساکنان این منطقه را تشکیل می‌دهند. از سویی دیگر در منطقه نیاوران امان مهم و معتبری همانند کاخ نیاوران، پارک نیاوران، فرهنگسرای نیاوران، تکیه نیاوران، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، شهرداری منطقه یک و وزرشگاه شهدای نیاوران باعث افزایش تردد در این منطقه می‌شود. به عبارت دیگر افزون بر وجود جمعیت ساکن در این منطقه، بسیاری از افراد با هدف‌های گوناگونی همانند بازدید بر تراکم جمعیت می‌افزایند.

نیاوران یکی از محله‌های قدیم تهران می‎باشد که مجموعه رفوگران در این منطقه اقدام به تأسیس شعبه کرده است

از آنجایی که بافت قالب این منطقه را آپارتمان‌های مسکونی و یا اداری تشکیل می‌دهد، شستشوی فرش موجود در این فضاها عملاً میسر نمی‌باشد. بدین دلیل بسیاری از ساکنان این منطقه امروزه ترجیح می‌‌دهند از کارخانه‌های قالیشویی برای شستشو فرش‌ها و انواع کفپوش‌های موجود در منازلشان استفاده می‌کنند. در منطقه نیاوران کارخانه‌های متعددی اقدام به راه‌اندازی قالیشویی و یا شعب کرده‌اند. اما در چنین کارگاه‌هایی آنچه اهمیت دارد نه در دسترس بودن، بلکه آن چه از فاکتورهای حائز اهمیت یک کارگاه قالیشویی به شمار می‌آید، کیفیت شستشو می‌باشد. در میان چنین کارگاه‌هایی، مجموعه قالیشویی رفوگران از کارگاه‌های فعال در این منطقه است که قادر به ارائه برترین خدمات در مقابل نازل‌ترین هزینه می‌باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید