شرق تهران و بالاخص تهرانپارس از تراکم جمعیت بالایی برخوردار است و خود به نقاط، محله‌ها، ناحیه‌ها و سراهای گوناگونی تقسیم می‌شود. هر یک از سراهای مذکور از نواحی متفاوت و متعددی برخوردار است که در هر یک از مناطق مذکور زندگی ساری و جاری بوده و به قول معروف زندگی جریان دارد. یکی از محله‌های پر تردد و شلوغ تهران، گلبرگ است. گلبرگ نام خیابانی شلوغ و پرازدحام در شرق تهران است که طول آن در حدود ۶ کیلومتر بوده و محله‌های تهرانپارس، مجیدیه و نارک قرار دارد. نام این منطقه پس از جنگ به نام جانبازان تغییر یافت و پس از سال‌ها تاکنون به نام گلبرگ شناخته می‌شود.

مجموعه قالیشویی در خیابان گلبرگ، یکی از قدرتمندترین مجموعه‌های تهران است.

خیابان گلبرگ به سبب طویل بودن از میان تهران پارس غربی و شرقی می‌گذرد. به عبارتی این خیابان از فلکه اول تهرانپارس آغاز شده و در میدان سبلان به پایان می‌رسد. بدین دلیل می‌توان اذعان داشت گلبرگ خیابان‌ها و تقاطع‌های اصلی و فرعی متعددی دارد. این خیابان خیابانی سرسبز است که هم‌اکنون به بزرگراه امام علی (ع) راه دارد و این عامل باعث شده خیابان گلیرگ به یکی از شلوغ‌ترین و پرازدحام‌ترین خیابان‌های شرق تهران تبدیل شود. ازحام جمعیت باعث شده تا اشخاص متعددی براساس قانون تجارت و هدف رفع نیازهای دیگران به ارائه خدمات گوناگون پرداخته و در ازای آن بهایی را دریافت کنند.

یکی از این نیازها قالیشویی در خیابان گلبرگ است. قالیشویی در خیابان گلبرگ به واقع یکی از نیازهای جدی است که در پی تعدد وجو د فرش در منازل مسکونی و اداری فراهم می‌شود. اما در این منطقه کارگاه‌های قالیشویی متعددی فعالیت دارند که هر یک از کیفیت متفاوتی در ارائه خدمات برخوردار است. برجسته‌ترین کارگاه قالیشویی که هم اکنون در خیابان گلبرگ فعالیت دارد، کارخانه قالیشویی رفوگران است که قادر به ارائه تمامی خدمات مرتبط با فرش دستباف، فرش ماشینی، گلیم، گله و انوع نمد می‌باشد. این مجموعه قادر است هر نوع فرشی را بنابر تشخیص و صلاحیت استادکار مورد شست‌وشو قرار داده و در صورت وجود هر گونه آسیب، با برخوداری از متخصص‌ترین اساتید قادر به رفع آن‌ها می‌باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید