عموماً فرش از نوع ماشینی و یا دستباف به سبب استفاده در کف زمین مستعد جذب آلودگی و همچنین کثیفی‌های گوناگون است. این عامل باعث می‌شود فرش به صورت دوره‌ای که مدت زمان آن بنابر میزان کاربرد فرش تعیین می‌شود، مورد شست‌وشو قرار گیرد. شست‌وشوی فرش امری ضروری در نگهداری و افزایش طول عمر فرش است. بدین دلیل مجموعه‌ها و کارگاه‌های متعددی جهت رفع آلودگی‌های فرش برپا شده است. این کارگاه‌ها که با عنوان قالیشویی شناخته می‌شود امروز به تعداد زیادی در سطح تهران فعال می‌باشند. اما تعداد کارگاه‌ها در شست‌وشوی فرش اصلا اهمیت نداشته است.

آنچه اهمیت دارد کیفیت کارهای قالیشویی است.

منظور از کیفیت کار این قبیل از کارگاه‌ها، آن است که فرش به بهترین نحو ممکن مورد شست‌وشو قرار گیرد. در عین حال کم‌ترین آسیب به فرش به خصوص از نوع دستباف وارد شود. اما امروزه با پیشرفت تجهیزات و تکنولوژی و افزایش اهمیت مشتری‌مداری، واژه عملیاتی کیفیت از این دو واژه خارج و سمت و سویی جدید یافته است. بحث مشتری‌مداری در عرصه قالیشویی شامل تمامی مراحلی می‌شود که از تماس صاحب فرش با کارگاه قالیشویی آغاز و پایانی ندارد. بدین ترتیب نحوه پاسخگویی به مشتری، میزان دسترسی پاسخگویان کارگاه‌های قالیشویی به مشتری، مدت زمان تحویل اولیه مسئولان کارگاه از صاحبان آن، شیوه شست‌وشو، نوع مواد کاربردی، تجهیزات مصرفی، مدت زمان بازگرداندن فرش به صاحبان آن و خدمات و مشاوره دوره‌ای حتی پس از تحویل تأثیر شگرفی در جذب مشتری و مخاطب دارد. این در حالی است که کارگاه‌های قالیشویی معدودی چنین خدماتی به مشتریان خود ارائه می‌دهند.

مجموعه قالیشویی رفوگران، از معدود کارگاه‌هایی است که تمامی حقوق مشتری را رعایت کرده و اساس کار خود را بر مبنای مشتری‌مداری بنا کرده است.

بدین دلیل این مجموعه دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که کم‌تر در میان رقبا وجود داشته و این مزیت یک مجموعه برجسته است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید