در تولید فرش دستباف ایرانی عموماً سه عنصر اصلی تار، پود و گره در کنار یکدیگر گرد هم آمده و در مجموع فرشی را تشکیل می‌دهد که در کف محیط‌های مسکونی، اداری و یا تجاری قرار گرفته و مزین کننده آن محیط به شمار می‌آید. برای تولید فرش باید از این سه عنصر مذکور استفاده کرده و بافت فرش با سه عنصر انجام شود.

بافت فرش به شیوه‌ها و طرق مختلفی انجام می‌شود که عمده‌ترین آن‌ها به دو گروه و سبک ترکی و فارسی قابل تقسیم می‌باشد. اما نکته قابل توجه آن است که گرد هم آمدن این سه عنصر امری حائز اهمیت و به غایت دشوار بوده و نظارت مداوم بافنده، ناظر تولید و یا تولید کننده را طلب می‌کند. زیرا هر گونه غفلت در بافت منجر بروز آسیبی می‌شود که رفع آن با هزینه‌هایی همراه خواهد بوده و در مواردی حتی هزینه‌ها مقرون به صرفه نبوده و منجر به فروش فرش به هزینه بسیار پایینی می‌شود.

فرش‌های معیوب خود را با خیالی آسوده به ما، تخصصی‌ترین مجموعه رفوگری قالی بسپارید

اما با تمام نظارت‌ها، امکان بروز آسیب در بافت که عمدتاً از خطای انسانی بافنده نشأت می‌گیرد، وجود دارد. در هر صورت با بروز عیوب بافت، بسیاری از تولیدکنندگان اقدام به مرمت و رفع این عیوب کرده و سپس آن را در بازار عرضه کرده و به فروش می‌رسانند. برای رفع عیوب باید فرش معیوب به مرمت‌گر و رفوگر فرش سپرده تا نقاط و بافت‌های آسیب دیده مرمت شده و فرش به شکل و حالتی سالم و در عین سلامت کامل به فروش رسانده و به خریدار تحویل داده شود.

یکی از خدمات مجموعه رفوگری رفوگران، مرمت بافت فرش است. این مجموعه تخصصی مرمت فرش با همکاری و در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص در حوزه مرمت فرش قادر است خدمات مرمت بافت فرش را به بهترین شکل، با بیش‌ترین و بالاترین کیفیت و در عین حال نازل‌ترین بها ارائه دهد. استادان و رفوگران متخصص فرش هر یک با اتکا بر تجربه چندین ساله خود بهترین شیوه مرمت فرش را تشخیص داده و قادرند بهترین شیوه را به کار گیرند. لذا بهترین پیشنهاد ما به شما برای جهت رفع اسیب‌های بافت فرش، مراجعه به کارگاه رفوگری رفوگران است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید