میزان خامه مصرفی در قالی بستگی به هندسه گره، ارتفاع پرز و ضایعات ایجاد شده در هنگام بافت دارد. البته معمولاً بافندگان براساس محاسباتی که به عمل می‌آورند مقدار خامه مورد لزوم را قبل از عملیات تهیه می‌نمایند که در برخی موارد میزان خامه تهیه شده کمی بیش‌تر از میزان مورد نیاز مورد بوده و هر چند که نمی‌توان این مقدار خامه را جز ضایعات به شمار آورد. ولی به طور عملی استفاده مجدد از این خامه منوط به ایجاد شرایط خاصی است. معمولاَ محققان میزان خامه مصرفی را در رابطه با یک و یا دو عامل اول در نظر گرفته‌اند و از این نظر گره‌های مختلف را مقایسه کرده‌اند.

بنابر نتایج انجام شده میزان خامه و نخ پشمی مصرفی در گره فارسی از گره ترکی کم‌تر است. ولی در عین حال ارتفاع پرز در این نوع گره بیش‌تر است و در نتیجه آن قالی بافته شده پر تر از قالی ترکی تولید می‌شود. از سویی دیگر برخی از محققان معتقدند قالی‌های ترکی بافت دارای درخشندگی و شفافیت بیش‌تری هستند که علت آن را به کوتاهی پرزهای خامه قالی منتسب می‌کند.

میزان نخ کاربردی در فرش دستباف، تأثیر بسیاری در خواص فیزیکی فرش دارد.

نتایج تحقیق دیگری نشان می‌دهد میزان مصرف خامه در قالی ترک بافت به مراتب بیش‌تر از قالی فارسی بافت بوده و تا حدود ۲۰% تفاوت در این دو میران قائل است. در مقابل برخی دیگر معتقدند که قالی ترکی‌بافت باید قدری متراکم‌تر از قالی‌های فارسی یاشد و ارتفاع پرز کمی داشته باشد.

گره تأثیر بسزایی در شکل ظاهری نقش فرش دارد. گره ترکی از آنجای که به طور کلی یک سطح مربع شکل را پوشش می‌دهد و بزرگ‌تر می‌باشند، بیش‌تر برای نقوش هندسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که گره فارسی به دلیل کوچک‌تر و نامنظم بودن برای طرح‌های گردان مناسب‌تر می‌باشد. از آنجا که کاربرد گره جفتی در قسمت‌هایی از قالی که دارای نقش‌های ریز و ظریف است. باعث درهم رفتگی نقوش می‌شود. بدین دلیل از این نوع گره در بافت زمینه قالی استفاده می‌شود. برخی از پژوهشگران معتقدند هر اندازه گره‌های فرش در واحد سطح زیادتر باشد، مرغوبیت و استحکام قالی زیادتر و طرح و نقش منسجم‌تر خواهد بود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید