نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای فرش دستتباف ایرانی است. بی‌شک فرش دستباف یکی از برجسته‌ترین صنایع و حتی هنر ایرانی است که در این کشور توسط بافندگان و طراحان هنرمند خلق و به کشورهای گوناگون صادر می‌شود. این هنر ایرانی از چنان وجهه‌ای برخوردار است که دنیا، ایران را با نام فرش دستباف و فرش دستباف را با نام ایران و ایرانی می‌شناسد. اما طبیعی است که فرش دستباف، همانند بسیاری از هنرهای نه تنهای ایرانی بلکه جهانی نیاز به نمایش و عرضه دارد.

بدین دلیل تاکنون نمایشگاه‌های گوناگونی در سطح ملی و بین‌المللی برای نمایش فرش دستباف برگزار شده است. یکی از معتبرترین این نمایشگاه‌ها، نمایشگاه بین‌المللی فرش تهران است که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا می‌شود. در این نمایشگاه بسیاری از تولیدکنندگان فرش دستباف ایران شرکت کرده و آخرین تولیدات خود را ارائه می‌دهند. در این نمایشگاه، علاوه بر تولیدکنندگان، بخش دانشگاهی فرش شامل دانشگاه‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌های رفوگران، صادرکنندگان و تولیدکنندگان شرکت می‎‌کنند و به ارائه آخرین دستاوردهای علمی و هنری خود می‌پردازند. اما بخش تجاری این نمایشگاه همان عرضه فرش دستباف در قالب و ابعاد گوناگون است که باعث جذب مشتریان داخلی و خارجی می‌شود. این نمایشگاه که هر سال در هفته اول شهریور ماه برگزار می‌شود، بازتابی جهانی داشته و افراد مختلف از داخل و خارج را به این نمایشگاه جذب می‌کند.
این نمایشگاه تأثیر بسیاری در فروش و آمار صادرات فرش داشته و جذب مشتریان و تجار خارجی برای مراکز دولتی و متولیان فرش دستباف حائز اهمیت است. از این‌رو حضور تولید کنندگان در نمایشگاه بین‌المللی فرش دستباف و نحوه حضور امری حائز اهمیت است تا بتوان مخاطبان داخلی و جهانی را به خود جذب کرد. در هر صورت این نمایشگاه، یک رویداد حائز اهمیت است که باید بدان توجه کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید